Doğal Afet Çadırı

Doğal Afet Çadırı


Gerek kış aylarında oluşabilecek olumsuz hava koşullarından korunmak gerekse yazın daha korunaklı bir ortamda bulunmak için sizlerde tedbir amaçlı doğal afet çadırı yaptırmalısınız.

İstanbul Branda Yapacağımız tüm çalışmalar firmamız tarafından garanti sertifikalı iş teslimatı adı altında yapılarak güvence verilmektedir.

Doğal Afet Çadırı Fiyatları

Geniş renk seçeneğimiz ve dayanıklı kumaş modellerimiz ile dilediğiniz her tür marka model çadırı firmamızda yaptırabilirsiniz.

istanbul Branda Her nerede olursanız olun tüm il ilçe semt ve mahallelerde hizmet vermekteyiz. Bizlere bir telefon kadar uzaktasınız.

Afetlerin beklenmedik zamanlarda gelmesi nedeniyle insanlar hazırlıksız yakalanmakta ve onlara yardım için gelen ekipler ise bu afet çadırlarının kurulumunun kolay olması ile kısa sürede çok sayıda kurarak yaşanan afetten etkilenen her ailenin barınma ihtiyacının karşılanması sağlanmaktadır. Kızılay ve çeşitli kurumlar tarafından afetzedelere yardım amaçlı olarak bu çadırlar o anda dağıtılıyor olsa da çok fazla afetzedenin olduğu ya da sizin tek başına yaşayacağınız bir afet sonucu evinizi kaybetmeniz durumunda bu çadıra sahip olmanız avantaj oluşturacaktır. Bu çadırların kısa zamanda çok sayıda kurulması gerektiği bilinmekte ve bunun için hızla az sayıda kişi tarafından kurulması için gerekli iskelet ile imal edilmektedir. İçinde en azından insanların bir süreliğine de olsa yaşayacağı bilinmekte bu nedenle sağlıklarını olumsuz etkileyecek maddeler kullanılmamaktadır. Branda bezinden yapılarak içeri havanın girmesi sağlanmaktadır.

Afet Çadırı Kullanımı

Yanı başımızdaki Suriye’de olduğu gibi ülkelerde yaşanan iç savaşlar sonucu evini kaybeden insanların farklı bir ülkeye sığınmaları durumunda bu kişiler için hayatlarını devam ettirebilecekleri mülteci kampları kurulmaktadır. Bu kamplarda da barınma ihtiyacının karşılanması için çadırlar kurulmaktadır. Bu şekilde insanların bir şekilde ev gibi kullanabilecekleri çadırlarının olmasını sağlamaktadır. Afet çadırı sadece afetzedeler için değil ayrıca o bölgede olan yardım ekiplerinin kullanımı için de imal edilmektedir. Bir afet olduğunda bölgeye giden ekipler önce temel ihtiyaçların karşılanması ve getirilen yardımların koyulabilmesi için ve çeşitli ihtiyaçlar için çadır kurmakta daha sonra da afete uğrayan kişilerin barınma ihtiyacı için çadırları kurmaya başlamaktadırlar. Bu şekilde yaşanan afetin açtığı yaralar bir nebzede olsa sarılmaya çalışılmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi çadırın kullanım amacı farklılık gösterebilmekte ve şu şekilde sayılmaktadır.

  • Afetzedelerin barınma ihtiyacı için
  • Arama kurtarma merkezi olarak
  • Acil müdahale ekiplerinin işlerini yapabilmeleri amacıyla
  • Afetzedelerin ve arama kurtarmada çalışan kişilerin dinlenmesi amacıyla
  • Afet bölgesine gelen yardımların depolanması amacıyla
  • Afetzedelere yardım yapan birimlerin komuta merkezi olarak

 

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir